Jóga ve studiu Be-Yoga je pro všechny kteří:

  • chtějí začít s jógou a naučit se provedení pozic
  • jógu praktikují a chtějí projít hlouběji pozicemi a najít v nich klid a uvolnění
  • mají chuť změnit své všední dny
  • si potřebují odpočinout a zastavit se v denním shonu
  • chtějí plynout se svým dechem
  • by rádi našli sebe sama a rovnováhu v životě
  • chtějí posílit své tělo i mysl a dostat se do kondice
  • si přejí, aby je nebolela záda a protáhli si celé tělo
  • CHTĚJÍ BÝT TADY A TEĎ

Stačí si jen vybrat lekci a můžete začít

Ranní jemná jóga – vhodná pro seniory a těhotné

Lekce v mírném tempu zaměřené hlavně na zklidnění, protažení a jemné posílení těla

Teen jóga

Lekce pro děti starší 11 let, pro děti, které sportují a mají jednostrannou zátěž, potřebují se protáhnout a posílit tělo i jeho střed. Věnujeme se dechovým a zklidňujícím technikám, které pomáhají nejen při sportu, ale i v těžkém období dospívání a hledání se.

Junior jóga

Lekce pro děti 6 až 9 let. Dětská jóga je v první řadě hravá, robí děti šťastnými a podporuje jejich představivost. Učí je (ale i dospělé) respektovat samých sebe i ostatní, koncentrovat se, být přítomen, nesoutěžit. Asány, které známe z dospělácké jógy jsou kreativně upraveny. S jejich pomocí se děti dostanou na čarovná místa, do dalekých krajů, změní se na bojovníky, věci nebo zvířata. Cvičením rozvíjí pružnost a sílu, rovnováhu i koordinaci. Vaše děti se přestanou hrbit, naučí se dýchat i odpočívat.

Dětská jóga je skvělým doplňkem ke klasických sportům jako fotbal, tenis , atletika nebo i tanec v niž je kladen důraz na výkon. V józe děti najdou svoji individuální sílu a sebevědomí, nehledět na to jaké výsledky dosahují.

Jóga pro maminky a miminka

jak si ulevit od bolesti zad, jak pečovat o miminko a nepřetěžovat je, proč vlastně záda bolí, jak uvolnit a posílit ramena, co je diastáza a jak na ní …
Lekce je vhodná pro každou maminku po šestinedělí (v případě císařského řezu je vhodná konzultace s lékařem). Cvičení je nenáročné, vychází z jógy s prvkem fyzioterapie.  Každou pozicí vás provedu a správně vás do ní usadím. Vaše děti budou našimi parťáky, do cvičení je zapojíme.  Rada bych, abyste si z lekcí odnesli také rady a tipy jak se šetrně pohybovat při každodenních povinnostech.

Odpolední jóga - začátečníci a středně pokročilí

Lekce vhodné pro úplné začátečníky i pro středně pokročilé, kterým vyhovuje klidnější tempo a podrobnější navedení do Ásan (pozic).

Vinyasaflow

Lekce jsou dynamické a tak je lepší pokud už má praktikující alespoň základní pojem o jednotlivých ásanách (pozicích), ale i začátečník si základy brzy osvojí.
Poweryoga je více zaměřená na posílení těla.
Vinyasaflow na plynutí spolu s dechem.

Hatha jóga s Janou

V průběhu kurzu se naučíte rozumět a zvládat základní jógové pozice, tak abyste využili benefity, které nabízejí. Pracovat se svým dechem a propojit ho s ásánami. Protažení, posílení, zdravý dech, uvolnění napětí. Jóga znamená sjednotit spojit 🙏.

After office jóga

Na podložkách i ve stoji budeme uvolňovat a posilovat hlavně ty časti těla, které při dlouhém sezení a pod tlakem dostávají zabrat - záda po celé jejich délce, pánev a břišní svaly, zadní strana nohou nebo ramena, předloktí a zápěstí. V průběhu cvičení i relaxace se budeme neustále vracet k správnému nastavení těla a hlubokému dechu – protože bez toho cvičíme zbytečně a rovněž bez kyslíku a se zmáčknutým hrudníkem nás stres zcela převálcuje.
Naše setkáni jsou vhodná pro každého, s i bez zkušeností s jógou. Co je však nutné, je mít motivaci a odhodlání změnit přístup k sobě a svému tělu.

Večerní jóga - začátečníci a středně pokročilí

Lekce vhodné pro každého, kdo chce začít, a nebo má s jógou jen malé zkušenosti.

Jemná jóga – pouze pro ženy, vhodná pro těhotné

Lekce jsou určené pouze ženám a jsou vhodné i pro těhotné.
Pokud máte zdravotní problémy, bolí Vás záda nebo klouby, procházíte obdobím klimakteria nebo máte jiná zdravotní omezení, zvolte si právě tuto lekci. Pomalé a klidné procházení ásanami (pozicemi) s ohledem a jemností Vám dovolí se protáhnout a odpočinout si, a zároveň se udržovat v kondici.

Večerní jóga středně pokročilí a pokročilí

Lekce pro všechny, kteří mají s jógou alespoň nějakou zkušenost a chtějí prohloubit poznání jednotlivých pozic a přechodů mezi nimi.

Lekce nejsou genderově omezené, není-li v popisu lekce uvedeno jinak.
Věk v dětských hodinách je orientační, je možné se dohodnout s lektorem jinak.
Klasické lekce mohou navštěvovat i děti (cca od 12 let), které vydrží a chtějí jógovat celou lekci v doprovodu cvičícího rodiče, není-li dohodnuto jinak.

Be-Yoga