Jóga ve studiu Be-Yoga je pro všechny kteří:

 • chtějí začít s jógou a naučit se provedení pozic
 • jógu praktikují a chtějí projít hlouběji pozicemi a najít v nich klid a uvolnění
 • mají chuť změnit své všední dny
 • si potřebují odpočinout a zastavit se v denním shonu
 • chtějí plynout se svým dechem
 • by rádi našli sebe sama a rovnováhu v životě
 • chtějí posílit své tělo i mysl a dostat se do kondice
 • si přejí, aby je nebolela záda a protáhli si celé tělo
 • CHTĚJÍ BÝT TADY A TEĎ

Stačí si jen vybrat lekci a můžete začítRanní vinyasa jóga

Probuzení, příjemně protažení a nabití energií na nadcházející den. Tak se budete po této dynamické lekci jógy cítit.
Na začátek lekce na chvíli obrátíme pozornost k sobě, zařadíme krátkou pranajámu a jemně rozhýbeme naše po ránu ztuhlé tělo.
Poté nás čekají pozdravy slunci a několik dynamických sekvencí. Do lekce je vždy zařazena i jedna náročnější ásana, ke které se budeme chtít postupně propracovat. Budeme budovat sílu a flexibilitu. Jóga ale není o tom dostat nohu za hlavu. Je i o tom vnímat svoje možnosti, být k sobě maximálně upřímný, odhodit naše ego, neporovnávat se s ostatními. Proto budeme každý praktikovat podle svých limitů a aktuálního nastavení. Budeme hojně využívat pomůcky, aby si každý našel tu svoji verzi každé jednotlivé pozice.
Na konci lekce se potkáme v šavásaně.
Lekce je vhodná pro všechny, kteří chtějí svoji praxi posunout o kousíček dál.


Ranní jemná jóga – vhodná pro seniory a těhotné

Lekce v mírném tempu zaměřené hlavně na zklidnění, protažení a jemné posílení těla

Teen jóga

Lekce pro děti starší 11 let, pro děti, které sportují a mají jednostrannou zátěž, potřebují se protáhnout a posílit tělo i jeho střed. Věnujeme se dechovým a zklidňujícím technikám, které pomáhají nejen při sportu, ale i v těžkém období dospívání a hledání se.

Sportovní příprava pro děti

Víme, jak velkou roli hraje zdravý pohyb těla při sportovní zátěži. To že se naše děti hýbou je skvělé, ale ještě lepší by pro ně z dlouhodobého hlediska bylo, kdyby uměli používat k pohybu všechny potřebné svaly, aby netrpěla záda a velké klouby.
Hlavně při jednostranných sportech je třeba kompenzace pohybu pro srovnání těla a také umění ho používat jako celek. Děti často bolí záda, kolena aj. Je to způsobeno nedobře prováděným opakovaným pohybem.
Při našich setkáních se zaměříme na posílení středu těla, uvědomění si celého těla a umění ho používat jako celek. Zábavnou formou propojíme tělo od chodidel až po korunu hlavy. Důležitý je také dech a jeho kvalita i tomuto tématu věnujeme potřebný čas, aby děti uměly dech používat a stal se tak jejich vědomým přítelem na cestě životem.
Spousta dětí se neumí dobře protáhnout, protože zkrácené svaly jsou nepohodlné, a tak je protažení nebaví. Při pravidelném protahování se pohyb stane příjemným a snadnějším. Ukážeme si, jak dělat různé cviky, tak aby si u nich neubližovaly a věděli proč a jak je mají dělat.
Kombinujeme prvky DNS, jógy, fyzioterapie, prostě všeho co vede ke zdravému pohybu 😊
To a ještě více bychom chtěli dopřát dětem, aby se jim dobře a s chutí sportovalo a nic je nebolelo. 

Těhotenská jóga

Proč těhotenská jóga pro budoucí maminky ?
Protože:

 • většina maminek trpí v těhotenství bolestí zad a kyčlí
 • pro porod je důležité umět uvolnit oblast pánevního dna, vnímat své tělo, celkově uvolnit napětí
 • při správném držení těla a dýchání můžeme minimalizovat riziko diastázy po porodu
 • každá máma by si měla sobecky užívat, odpočívat, pečovat o své tělo, dopřát si klid a pohodu
 • bychom chtěli aby porod proběhl co nejpohodověji, je klíčové být v pohodě, zbavit se strachů a obav
 • je fajn potkat další maminky, které čekají to samé, sdílet a ptát se  

Odpolední jóga - začátečníci a středně pokročilí

Lekce vhodné pro úplné začátečníky i pro středně pokročilé, kterým vyhovuje klidnější tempo a podrobnější navedení do Ásan (pozic).

Vinyasaflow

Lekce jsou dynamické a tak je lepší pokud už má praktikující alespoň základní pojem o jednotlivých ásanách (pozicích), ale i začátečník si základy brzy osvojí.
Poweryoga je více zaměřená na posílení těla.
Vinyasaflow na plynutí spolu s dechem.

Hatha jóga s Janou

V průběhu kurzu se naučíte rozumět a zvládat základní jógové pozice, tak abyste využili benefity, které nabízejí. Pracovat se svým dechem a propojit ho s ásánami. Protažení, posílení, zdravý dech, uvolnění napětí. Jóga znamená sjednotit spojit 🙏.

Jemná jóga – pouze pro ženy, vhodná pro těhotné

Lekce jsou určené pouze ženám a jsou vhodné i pro těhotné.
Pokud máte zdravotní problémy, bolí Vás záda nebo klouby, procházíte obdobím klimakteria nebo máte jiná zdravotní omezení, zvolte si právě tuto lekci. Pomalé a klidné procházení ásanami (pozicemi) s ohledem a jemností Vám dovolí se protáhnout a odpočinout si, a zároveň se udržovat v kondici.

Večerní jóga středně pokročilí a pokročilí

Lekce pro všechny, kteří mají s jógou alespoň nějakou zkušenost a chtějí prohloubit poznání jednotlivých pozic a přechodů mezi nimi.

Lekce nejsou genderově omezené, není-li v popisu lekce uvedeno jinak.
Věk v dětských hodinách je orientační, je možné se dohodnout s lektorem jinak.
Klasické lekce mohou navštěvovat i děti (cca od 12 let), které vydrží a chtějí jógovat celou lekci v doprovodu cvičícího rodiče, není-li dohodnuto jinak.

Slow flow jóga

Pro mírně pokročilé, pomaleji plynoucí jóga jemnějšího charakteru než dynamická jóga. Naučíme se plynule a bezpečně přecházet mezi pozicemi a tělo v pohybu propojíme s dechem. Úvodní zklidnění, pak protáhneme a zpevníme určité partie těla a jiné zase uvolníme. Projdeme Pozdravy Slunce s různými obměnami a lekci zakončíme uvolňující vedenou relaxací.

Dynamik jóga

Pro pokročilé klienty, dynamické přechody mezi pozicemi, rozproudění energie a dechu v celém těle. Posílení, protažení, zpevnění těla, očista pro mysl.

Krátké zklidnění na začátku, prohloubení dechu, rozhýbání páteře a svalů, vystřídají dynamické sestavy rozšířených Pozdravů Slunce s Bojovníky, stojnými a balančními pozicemi. V závěru při relaxaci uvolníme tělo a třeba i mysl :-).

Be-Yoga