Barbora Mathauserová

zakladatelka a lektorka studia

Jóga mi vstoupila do života někdy kolem mých třicátin. Zpočátku jsem ji vnímala jako cvičení, které by mi mělo pomoci s neduhy mého těla. Postupem času jsem začala pozorovat, jak se vše kolem mě mění, záda přestala bolet, cítila jsem se tak nějak šťastně, začala jsem si všímat maličkostí, nechávala jsem se unášet pozorováním dechu a přišlo mi to vše tak fascinující - malé věci tvoří zázrak - život.
Všímala jsem si, jak jóga proniká do mého života v těžkých chvílích a pomáhá mi je zvládat a v tu chvíli se pro mě stala víc než pravidelným cvičením. Dnes ji vnímám jako přístup k sobě, k blízkým, ke společnosti, k celému životu. Je pro mě pomocníkem při svlékání pomyslných slupek, zbavování se přejatých zvyků.

Učím se žít přítomným okamžikem, bez předsudků a očekávání, s pokorou, odstupem a klidem.
Neměla jsem nikdy ráda změny a díky józe teď už chápu, že jedinou jistotou je, že se vše neustále mění a transformace je součástí života. Proto jsem si v roce 2017 udělala rekvalifikační kurz power a hatha jógy akreditovaný MŠMT a začala jsem vést lekce.
Vlny a změny se odráží i v mé praxi. Zpočátku jsem měla raději dynamičtější a teď mě více oslovují klidnější styly jógy a jejich terapeutický účinek. Vliv na můj vývoj mají lektoři a učitelé, se kterými se setkávám a objevuji nové, stejně tak je to i má rodina a blízcí přátelé a vlastně celé moje okolí. Největšího poznání sebe sama se mi dostává díky synům Richardovi a Robertovi, kteří mi bez váhání nastavují zrcadlo a staví mě před nové výzvy 😊

V této chvíli buduji svou novou cestu ve studiu Be-yoga.