Barbora Mathauserová

zakladatelka a lektorka studia

Jóga mi vstoupila do života někdy kolem mých třicátin. Zpočátku jsem ji vnímala jako cvičení, které by mi mělo pomoci s neduhy mého těla. Postupem času jsem začala pozorovat, jak se vše kolem mě mění, záda přestala bolet, cítila jsem se tak nějak šťastně, začala jsem si všímat maličkostí, nechávala jsem se unášet pozorováním dechu a přišlo mi to vše tak fascinující - malé věci tvoří zázrak - život.
Všímala jsem si, jak jóga proniká do mého života v těžkých chvílích a pomáhá mi je zvládat a v tu chvíli se pro mě stala víc než pravidelným cvičením. Dnes ji vnímám jako přístup k sobě, k blízkým, ke společnosti, k celému životu. Je pro mě pomocníkem při svlékání pomyslných slupek, zbavování se přejatých zvyků.

Učím se žít přítomným okamžikem, bez předsudků a očekávání, s pokorou, odstupem a klidem.
Neměla jsem nikdy ráda změny a díky józe teď už chápu, že jedinou jistotou je, že se vše neustále mění a transformace je součástí života. Proto jsem si v roce 2017 udělala rekvalifikační kurz power a hatha jógy akreditovaný MŠMT a začala jsem vést lekce.
Vlny a změny se odráží i v mé praxi. Zpočátku jsem měla raději dynamičtější a teď mě více oslovují klidnější styly jógy a jejich terapeutický účinek. Vliv na můj vývoj mají lektoři a učitelé, se kterými se setkávám a objevuji nové, stejně tak je to i má rodina a blízcí přátelé a vlastně celé moje okolí. Největšího poznání sebe sama se mi dostává díky synům Richardovi a Robertovi, kteří mi bez váhání nastavují zrcadlo a staví mě před nové výzvy 😊

V této chvíli buduji svou novou cestu ve studiu Be-yoga.

Jana Sunkovská

lektorka jógy

Jóga si na mně počkala až do mých 35 let. Přišla ke mně pomalu a začala mě měnit a od té doby stále ještě mění život k lepšímu. Začínala jsem pouhým fyzickým cvičením jako je power joga, ale nebylo to úplně to pravé, něco chybělo. Hledala jsem, čím bych naplnila svoje tělo, mysl a duši. Setkání s Ifetem Hodžičem mi změnilo pohled na svět. Po týdenním semináři s úžasně profesionálním a lidským přístupem Ifeta jsem pochopila, že jóga není jen hýbání tělem, ale způsob, jak si co nejlépe uspořádat tělo, mysl a pohladit svoji duši. Další velkou změnou jak v jógovém chápání, tak i v osobním životě, mi přineslo setkání s Indií. Tato kráska mi úplně učarovala svou syrovostí a autentickým pohledem na svět. Byla to láska na první pohled. Stále se tam vracím a čerpám zde jógové i životní zkušenosti. Dodnes jsem v Indii strávila tři roky života. S rozmanitými indickými učiteli jsem absolvovala stovky hodiny praxe. Zjistila jsem, že Hatha jóga je jen jedna, ale zároveň má mnoho úrovní a nabízí hodně různých možností, jak ji praktikovat. Všechny tyto nabyté zkušenosti aktivně předávám na svých hodinách jógy v Česku. Nerada se označuji jako lektorka či instruktorka jógy, ráda cvičím, mám ráda pohyb, přírodu a usměvavé lidi kolem sebe. Jóga je pro mě spíše postoj k životu, který plyne z pochopení a uvědomění si toho, kým doopravdy jsem. Při lekcích jógy se snažím vycházet z momentální nálady skupiny lidí. Záleží na tom, jak nám je, jak se zrovna cítíme. Roční období, počasí, to vše nás ovlivňuje a promítne se to do toho, jak bude hodina vypadat. Někdy je potřeba se hlavně zahřát a protáhnout tělo, jindy zklidnit, zpomalit a uklidnit naši mysl a ponořit se do sebe. Radost a potěšení ze cvičení dělá daleko více než perfektně zvládnuté pozice. Jóga je pro mě jako mozaika a každý si v ní může najít ten nejkrásnější kamínek pro sebe. Bude mi ctí, když do Vaší mozaiky budu moci přiložit další kamínek. Děkuji všem svým učitelům a těším se na hodiny jogy s vámi. S úctou a pokorou Jana

Lucia Lukešová

lektorka jógy

Jóga mně provází životem už 13 let. Na začátku to byla skvělá kompenzace k práci v kanceláři, později jsem chtěla „víc“ a z hodin powerjógy jsem zamířila na aštangu. S těhotenstvím a obdobím po porodu si ale mé tělo vyžádalo jemnější a vědomější přístup. Ten jsem nalezla v jógové terapii nebo dokonce i ve fyzioterapii či jin a restorativní józe. Každý styl mně nesmírně obohatil, posunul vpřed v praxi fyzické i mentální ale hlavně se stal inspirací pro hodiny jógy, které vedu jako lektor.
Jóga mně naučila se zastavit, být víc v pohodě a spokojená, díky ní se umím zhluboka nadechnout nebo si ulevit od bolesti. Jóga mi dává sílu, odvahu a jasnou mysl.
V Be-Yoga studiu se se mnou můžete setkat na hodinách jógy pro maminky a jejich miminka, na hravých lekcích pro děti a na józe, kde pohybem a relaxací kompenzujeme sedavé zaměstnání. Učím to, v co věřím, protože jsem to vyzkoušela na vlastní podložce jako maminka dvou dětí nebo manažerka přibitá k židli v open space …
Co můžete očekávat od mých lekcí? Jednoduchost, záměr, vyvážení dynamického cvičení relaxací a uvolněním. Uvidíte mně méně cvičit a více asistovat a vysvětlovat (česko-slovensky). Na konci pocit lehkosti a síly zároveň, v tele i v hlavě.
Těším se na vás!
Lucia